KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14743271
*
nr 1474 3271
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 18:59:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 11:07:30
1
150 kr
9/6 21:54:59
2
200 kr
13/6 18:54:10
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1474 3271
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 11:07:30 | 1 | 150 kr |
9/6 21:54:59 | 2 | 200 kr |
13/6 18:54:10 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55